Wprowadzenie do psychoanalizy. Czytanie i omawianie Seminarium I J. Lacana pt. „Pisma techniczne Freuda” - FPPL


Zapraszamy na pierwsze spotkanie w nowym cyklu seminariów, poświęconych czytaniu i omawianiu Seminarium I Jacques’a Lacana (dostępne w języku polskim nakładem PWN w przekładzie Jacka Wagi). Spotkania wokół tekstu Seminarium I stanowią, z jednej strony, wprowadzenie do psychoanalizy lacanowskiej dla osób, które stawiają w tej dziedzinie pierwsze kroki; z drugiej, osobom już zajmującym się analizą dają wgląd w kwestie, które pchnęły Lacana do psychoanalitycznego przewrotu w duchu „powrotu do Freuda”.

To właśnie od wnikliwego czytania i nowatorskiego interpretowania pojęć psychoanalizy Freudowskiej w tym seminarium zaczyna Lacan ponad dwudziestoletnią pracę reformowania myśli i praktyki psychoanalitycznej. Nie chodzi mu wyłącznie o przywrócenie psychoanalizy na jej właściwe tory w sensie teoretycznym. Na każdym kroku towarzyszy mu pytanie o to, „co robimy, prowadząc psychoanalizę”, o to w jaki sposób teoria wpływa na praktykę, jakie zastosowanie w pracy klinicznej mają ogólne koncepty i szczegółowe pojęcia.

Zapraszamy do wspólnego czytania i dyskusji w dn. 18 listopada 2023 w godz. 17:00 – 19:00 w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy przy ulicy Koszykowej 26/28.

Istnieje również możliwość dołączenia przez ZOOM.

Aby otrzymać link do spotkania oraz tekst seminarium I Lacana należy napisać do koordynatorki zajęć: szymanska.joannaaaa@gmail.com

PROWADZĄCY

  • Marcin Piotrowski
  • Joanna Szymańska

CENA

  • Zajęcia są bezpłatne

MIEJSCE

Więcej informacji: Wprowadzenie do psychoanalizy. Omawianie Seminarium I Lacana

Dołącz do wydarzenia na fb

ZAPRASZAMY!


Kalendarz spotkań FPPL